historia rasy


 

Nasze psy
ICE IN THE HAIR_APPALACHIAN
 
RODOWÓD
GALERIA
OSIĄGNIĘCIA
Ulubienica Magdy - Ice, to nasza "królowa wbiegów" :)". Swoją przygodę z wystawami zaczeła stosunkowo późno bo ok. 15 miesiąca życia, ale już na pierwszej wystawie pokazała na co ją stać! Ice'y to suczka z doskonałym charakterem. Opiekuje sie nie tylko młodszą Lovely ale również naszą córeczką Nadią. Gdy nie ma nas w pobliżu - to ona "ma na nia oko". Ice uwielbia pieszczoty, jest świetną sunią zaprzęgową i rewelacyjnie wykonuje nasze polecenia. Poza tym wie ile jest warta - po każdej wygranej wystawie wykłada się brzuszkiem do góry i każe się długo głaskac a po powrocie do domu nie wejdzie do kojca bez nagrody - olbrzymiej kości :)))

 

ADLARTOG BLUE_WATAHA Z DOLINY RABY
 
RODOWÓD
GALERIA
OSIĄGNIĘCIA
Alaska - suczka z naszego pierwszego miotu. Córeczka ICE. Jest wspaniałym psem. Chce wszędzie być. Oszalała na punkcie Arka. Gdy Arek schowa się jej na spacerze - dostaje szału i potem nie odstępuje właściciela na krok (tzn. takie 5m ;)). Zawsze w towarzystwie mamy. Pilnowana, bo nikt z nas na początku za nią nie nadążał więc dostawała burdę od ICE. Teraz stara się powstrzymywać ale wyje wtedy jak prawdziwy wilk :) Na szczęście tylko w dzień - w nocy smacznie śpi i zbiera energię na dzień następny. Wszędzie chce być, wszystko zobaczyć, zrobić... np. zaprzyjaźnić się z kotką - naszą Aishą - która urodziła się w tym samym dniu, miesiącu i roku co Alaska. I tu właśnie pokornieje - do dzisiaj nie rozumiem wyższości kota nad psem... ;)
ENIGMA_WATAHA Z DOLINY RABY
 
RODOWÓD
GALERIA
OSIĄGNIĘCIA
Enigma - córeczka Alaski. Suczka podobna do babci ICE z wyglądua z temperamentu do mamy Alaski :) Ma dużo wigoru. Chce być wszędzie i pierwsza opiera się o płot wybiegu kiedy widzi właścicieli. Umie się "pokłócić" z rodzinką ale przewodniczki i zarazem babci ICE się słucha. Jest posłuszna również nam. Podobnie jak babcia zaczęła jeździć na wystawy w wieku 15 m-cy i dostała bardzo dobre oceny. Na wybiegu uwielbia się bawić, szarżować wszystko i oczywiście jest najszybsza. A przed kim czuje totalny respekt - przed Baltem, podobnie jak Alaska. Natomiast ICE ma u niego duże fory... Cóż, miłość nie wybiera... ;)

 

BALTO_PÓŁNOCNY SZLAK
XII 2016 (')
 
GALERIA
 

Balto to nasz pierwszy pies. Marzenie Arka. To właśnie dlatego, że Arek chciał mieć prawdziwego malamuta, zdecydowaliśmy się na psa z rodowodem. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że nie będzie to nasz ostatni pies i bardzo szybko zamarzyliśmy aby nasz pupil miał towarzystwo! Balto to nasz tzw. pies stróżujący :). Przede wszystkim pilnuje swoich dwóch wychowanek i naszego ogrodu. Najpierw poznaje obcych a dopiero potem pozwala sie pogłaskać i niestety wystawy to nie jego specjalność - woli zacisze swojego terytorium, co nie znaczy, że nie lubi towarzstwa.

 
NOBODY'S SO LOVELY_ZE ŚNIEŻNEJ DOLINY
IV.2013 (')
RODOWÓD
GALERIA
OSIĄGNIĘCIA
Lovely to ulubienica Arka - co działa również w druga stronę - za swojego pana oddała by wszystko! Jest ogromnym pieszczochem i małym zazdrosnikiem. Gdy tylko poświęcimy za dużo uwagi Ice lub Balto, Lovely bardzo dobitnie daje nam to do zrozumienia skacząc i dosłownie zalizując nas. Lovely jest naszym puchatkiem ale najbardziej urzekły nas jej oczy. Dwa czarne węgle, w których jest tak wiele uczuć są najpiękniejszymi oczami jakie kiedykolwiek widzieliśmy u malamuta...
Wszystkie materiały znajdujące się na stronie oraz w galerii są własnością serwisu.
Ich kopiowanie, przetwarzanie bez zgody właścicieli serwisu jest ZABRONIONE.

Lovely
balto
lovely
ice
ice


IF YOU DON'T RESCUE - DON'T BREED!
JESLI NIE POMAGASZ PSOM W POTRZEBIE - NIE HODUJ!

www.wataha-malamuty.com